Dupa o luna si jumatate de la startul editiei a V-a a Cupei “Iubeste Sportul”, in cursa pentru castigarea trofeului la Sectiunea Firme au mai ramas patru echipe: Nationala Artistilor, Friesland, Adras si campioana en-titre Adevarul. Daca despre primele doua ati putut citi in materialul anterior, sa vedem cum s-au descurcat in sferturile de finala celelalte echipe care au completat “careul de asi”. Adras (foto) continua sa ii uimeasca pe spectatorii neutri, care o creditau cu sanse foarte mici la inceputul acestei editii de primavara. Dupa ce s-au calificat de pe locul 3 din Grupa B, gratie in primul rand victoriei in fata favoritei Real, Costin&Co. au depasit si prima faza eliminatorie, la capatul unui meci senzational reusit impotriva castigatoarei Grupei C, GfK. “Sociologii” s-au tinut tare, in ciuda pressingului adversarilor, dar in cele din urma Adras s-a impus cu 5-3 si viseaza cu ochii deschisi la castigarea trofeului inca de la prima participare in Cupa “Iubeste Sportul”. Adevarul s-a impus in sferturile de finala in fata selectionatei Hypermarketurilor Real, asa cum era de asteptat. Detinatoarea trofeului a lamurit soarta meciului inca din prima repriza, iar la final tabela a aratat un scor care spune totul despre cum s-au desfasurat ostilitatile in teren, 8-3. Misiunea “ziaristilor” devine grea abia acum, cand se vor duela cu Nationala Artistilor. Castigatoarea Sectiunii Firme va reprezenta Bucurestiul la Cupa Nationala de la Zalau, care va avea loc in perioada 2-4 iulie. Iata programul semifinalelor de la Sectiunea Firme: Joi, 10.06: 20:00 Adras – Friesland