Trofeul Cupei “Iubeste Sportul” a ajuns, la finalul sezonului 2014-2015, in vitrina formatiei Neatza & Prietenii, care si-a indeplinit, astfel, unul dintre principalele obiective pe plan local. Echipa condusa din birou, de pe margine si din teren de Dani Otil s-a impus cu 3-0 in fata unei alte prim-divizionare, SuperBet, la finalul celor 40 de minute de joc. Ultimul act al competitiei a fost foarte disputat, toate cele trei reusite venind abia in repriza secunda, din gheata lui Alexandru Nechita (min. 26), Mihai Mihalache (min. 27) si Razvan Iordache (min. 38). De cealalta parte, SuperBet a fost nevoita sa se descurce, printre altii, fara Dorin Dragomirescu – jucatorul care adusese calificarea in finala, iar pe finalul jocului a fortat revenirea prin introducerea celui de-al saselea jucator de camp in locul portarului. Un succes foarte important pentru Neatza & Prietenii, care si-a asigurat prezenta la Cupa Romaniei si continua lupta pentru calificarea la Campionatul Regional. De cealalta parte, SuperBet trebuie felicitata pentru intreg sezonul, dupa ce a reusit mai multe rezultate foarte bune atat in cupa, cat si in campionat. Cu siguranta ca, daca vor lua startul la Cupa Romaniei, “pariorii” se vor numara printre principalele favorite la castigarea trofeului.
Pe treapta a treia a podiumului a urcat Pronostic Sportiv, formatie care a obtinut, astfel, cea mai buna performanta din istoria de opt ani. Golurile au fost inscrise de singurul jucator care evolueaza in Campionatul “Iubeste Sportul” inca din prima editie, Gabriel Manta (min. 27), si de fostul stelist Petre Marin (min. 38).
Cu sapte reusite, Petrus Manta (Alpha Centauri) a castigat titlul de golgeter, pe cand Adrian Neamtu (SuperBet) a fost desemnat cel mai bun portar al Cupei “Iubeste Sportul”.
Filmarea integrala a celor doua finale si inregistrarea festivitatii de premiere vor fi disponibile in curand pe site.

Decizii Comisia de Organizare:
– S-a aprobat retragerea din campionat a echipei Qfrost Slobozia (Liga a II-a C);
– Conform regulamentului, echipa Qfrost Slobozia a fost eliminata din clasament, iar rezultatele anterioare au fost anulate (pozele din meciurile echipei sunt in continuare disponibile in Arhiva Foto: http://www.campionatuldefotbal.ro/poze_editii)
– Ultimele trei etape din Liga 2 C se vor disputa in zilele de marti.