Campionatul Iubeste Sportul din Bucuresti a produs aceleasi echipe campioane ca si in 2010. Daca la Open s-a impus Calia Press, Nationala Artistilor a triumfat din nou la Sectiunea Firme, la capatul unei finale extrem de disputate cu Medex Cosmetics, scor 3-2. Cosmeticienii au deschis rapid scorul, prin Nechita Alexandru, care a punctat in minutul 9, dar artistii au revenit si au egalat in minutul de prelungiri al primei reprize, gratie unei reusite superbe a lui Florin Moise. Acelasi Nichita (min. 23) si-a adus din nou echipa in avantaj, dar Andrei Stefanescu (min. 28) a facut 2-2. In fine, reusita decisiva a venit din gheata lui Dani Otil (min. 36), care a pus latul din apropiere dupa o greseala copilareasca a apararii lui Medex Cosmetics. Nationala Artistilor: Alex Matei, Paul Gheorghe, Andrei Stefanescu (C), Marian Iurchevici, Kamara Ghedi, Tavi Clonda, Florin Moise, Florin Lixandru, Cristi Grigorescu, Adi Robu, Dani Otil. Antrenor: Cristi Buturuga Manager: Mihail Lazar Medex Cosmetics: George Bratu, Emil Enache, Pandaru Marian, Nechita Alexandru, Bratu Iulian, Bratu Viorel, Alexandru Catalin, Nechita Cosmin. Finala mica a fost castigata de Clar cu 1-0, singurul gol al partidei cu Flamingo fiind inscris de Gabi Radulescu, in minutul 7. Jucatorul campionatului: Nechita Alexandru (Medex Cosmetics)Portarul campionatului: Lungu Adrian (Medex Cosmetics)
Astfel, Calia Press si Nationala Artistilor vor sustine un meci de baraj saptamana viitoare (joi, ora 22:00), invingatoarea urmand sa infrunte campioana Judetului Ilfov pentru un loc la Turneul National de la Timisoara. Invinsa va juca in Cupa Romaniei de la Sibiu.