Mai sunt doar cateva meciuri pana cand se va stabili configuratia finala a clasamentului in Liga I, la sfarsitul celui mai frumos sezon al Campionatului „Iubeste Sportul”. Cu ABC United deja campioana si Mustang in pozitia de vicecampioana, pentru pozitia a treia a podiumului se lupta in continuare, de la distanta, trei formatii. Pronostic Sportiv doar admira, in contextual in care a jucat in devans jocul cu Nationala Artistilor Fotbalisti (aflata in acest moment la Moscova, la Campionatul Mondial), pe cand misiunea celorlalte doua pare, la prima vedere, foarte grea. Nard Media va prinde Cupa Romaniei de la Piatra Neamt daca o va invinge pe Mustang, dar, in cazul unui pas gresit – infrangere sau egal -, SuperBet asteapta minunea intr-un joc restant – victoria cu ABC United.

*Meciul ABC United – SuperBet, amanat din cauza conditiilor meteorologice, se va disputa pe 11.06 si va reprezenta ultimul test oficial al campioanei inainte de barajul de calificare la Campionatul National.
**Meciul Flacara Chindia – Nationala Artistilor Fotbalisti 2 a fost intrerupt in minutul 11:45. El va continua din minutul si de la scorul la care a fost intrerupt (2-0 pentru Flacara Chindia) la o data care nu a fost, inca, stabilita.

Programul etapei a 12-a pentru Liga a II-a B (Programul etapei curente, a 11-a, este afisat pe site, in sectiunea Etape):