Surprizele se tin lant in Cupa “Iubeste Sportul”, unde Fortuna Bucuresti a produs o noua mare surpriza si s-a calificat in ultimul act dupa 2-1 cu Pronostic Sportiv. Meciul in sine a fost unul dramatic pentru divizionara secunda, care a condus cu 2-0 inca de la pauza, dar in minutele de prelungire a tremurat serios, adversarii ratand o lovitura de penalitate de la 9 metri.

Divizionara secunda va da piept in finala cu invingatoarea din meciul Old Boys – Tanzmannschaft, invinsele din semifinale urmand sa se intalneasca in finala mica.

Fortuna Bucuresti este prima formatie din divizia secunda care va disputa ultimul act al competitiei, fiind la numai 40 de minute de calificarea la Cupa Romaniei de la Bistrita!